Loading

4. Nienawistna ósemka

nienawistna_osemka_para_na_film_najlepsze_filmy_2016

powerfulally: Widziałem w Ultra Panavision (w Zoo Palast w Berlinie, najlepsze kino w jakim do tej pory byłem, polecam), techniczne cudo, niesamowity klimat. Może nie będzie to popularna opinia, ale główny motyw odmieniony przez wszystkie przypadki pasował do tego filmu ze względu na praktycznie jedną lokację, Oscar za motyw zasłużony, za muzykę już nie, z powodu White Stripes, które mi tam zupełnie nie pasowało. W Django czy Kill Billu jakoś udawało się dodać pasujące piosenki.

3. Deadpool

deadpool_para_na_film

Comprido: Bez dwóch zdań.

ZielonyProgramista21: Tutaj nie trzeba uzasadniać, wystarczy obejrzeć.

goorskypl: Życiowa rola Ryana Reynoldsa. Dużo zabawnych scen, dialogów oraz flaków 😉

Xarazix: Najlepsza komedia jaką widziałem od lat

DoktorVincent: Dawno nie bawiłem się tak dobrze w kinie

84nail: Komedia roku

dpietrek: Za humor.

2. Nowy początek

nowy_poczatek_para_na_film

publiczny2010: Za ciekawe postrzeganie czasu i ludzkości.

lexer: Za nowatorskie podejście do tematu SF. Przykład, że taki film nie musi być efekciarski.

nokash: To naprawdę dobry film SF. Podniósł wysoko poprzeczkę innym produkcjom tego gatunku.

1. Wołyń

wolyn_para_na_film_najlepsze_filmy_2016

Xarazix: Świetnie opowiada jak nacjonalizm był powoli budowany na Ukrainie.

powerfulally: Za piękną krytykę nacjonalizmu. Film potrzebny, zrobiony ze smakiem, nie zawiódł. Cieszę się, że tak został potraktowany ten ciężki temat. Bałem się, że miłość z plakatu i trailera wyjdzie na pierwszy plan. Bardzo się zdziwiłem.


84nail: Pierwszy raz w kinie przy pełnej sali była taka cisza. W tym roku na pewno też najlepszy film polski.


pusza_ty: Za perfekcyjne pokazanie ludzkiego sku*wienia i za kaca moralnego po wyjściu z kina. Po tym filmie człowiek zaczyna doceniać to co posiada i jakie szczęście mamy, żyjąc w tak spokojnych czasach.


mariner0s: Za doskonałe kostium, dbałość o detale etc. Reszta to oczywiście Smarzowski w najlepszym wydaniu.


mobyDYCK: Polski film dekady.


mkkud: Z uwagi na to, że rozpoczął wypełnianie luki w kinematografii jako pierwszy od dawna dobry polski film historyczny.


MattJedi: W końcu mamy film o tamtych wydarzeniach, film który pomoże zrozumieć ogółowi społeczeństwa, co się tam stało. Bo statystki, liczby, to do ludzi nie przemawia. Zdjęcia już bardziej. Ale dopiero ten film pomaga zrozumieć, jaką wielką tragedię zgotowali naszym rodakom, szowiniści ukraińscy. Zrozumieć, ile było w tym cierpienia, ale i ile było w tym okrucieństwa. Film pokazuje jakie było prawdziwe oblicze banderowców, co jest ogromnie ważne i teraz, kiedy nowe władze ukraińskie, gloryfikują zbrodniarzy i tych, którzy odwołują się do banderowskiego dziedzictwa. Należy pamiętać, że „zła historia, jest matką złej polityki”, i dopiero na prawdzie – i tylko na prawdzie – będziemy mogli zbudować zdrowe, wzajemnie pozytywne, obustronne relacje. Ten film się ku temu w sposób bardzo istotny przyczynia, wyciągając prawdę na wierzch, i przedstawiając ją w bardzo dobrej od strony technicznej formie.


wiaczyk: Przez cały seans miałam kamienną twarz, a po wyjściu czułam się przybita faktem, że czemu to wszystko jest zawsze takie ch*jowe, czemu ludzie wobec siebie są nieludźmi. Nieczęsto oglądam filmy historyczne i wojenne, bo jestem za bardzo po nich przybita, jednak ,,Wołyń” miał tę cechę, że pomimo niesamowicie ciężkiego tematu dobrze się go oglądało, bo został ten temat potraktowany poważnie, a sam był też ładnie nakręcony.

Pamiętajcie: to wasz wybór. Nasz, subiektywny ranking znajdziecie tutaj. Napiszę tylko, że 2 nasze pierwsze miejsca nie załapały się nawet do waszej dziesiątki 😉

Wybraliśmy najlepsze filmy 2016 roku

Pozostało jeszcze ogłosić wyniki konkursu. Voucher do Cinema-City trafi do użytkownika o nicku: zwora.

Jeśli, tak jak my, interesujesz się filmami i spodobał Ci się powyższy teks, to polub też naszą stronę na Facebooku i zacznij nas śledzić na Twitterze.

Następna edycja, oczywiście, za rok 🙂

Strony: 1 2

Top